Jesteś tutaj:   Start
 
 


KIEDY WPADNIE PIĄTY MILION ?

Ministerstwo Finansów rozpoczyna dziś akcję „Kiedy wpadnie piąty milion?” zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. W 2011 roku odliczaliśmy do miliona, potem do dwóch milionów, a w zeszłym roku już do trzech milionów. W tym roku znacznie podnosimy poprzeczkę. Czekamy na pięć milionów!!!

Więcej…


Nowe zasady odliczenia VAT od wydatków związanych z samochodami
Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dotyczącą nowych zasad odliczania podatku VAT od wydatków związanych z samochodami.
Broszura dostępna jest także na stronie Ministerstwa Finansów. 


Oświadczenie o przekazywaniu składki do OFE

Osoby, które chcą, aby część ich składki emerytalnej trafiała do OFE, muszą w okresie od 1 kwietnia do dnia 31 lipca 2014 r. złożyć w ZUS oświadczenie o dalszym przekazywaniu składki do OFE.
Oświadczenie można złożyć:

  • osobiście,
  • listownie,
  • przez Internet, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS: pue.zus.pl, potwierdzenia oświadczenia można dokonać za pomocą Profilu ePUAP lub Profilu PUE.
Więcej…


Co zrobić w przypadku braku PIT -11 lub PIT - 8C?

Do końca lutego płatnicy (w tym zakłady pracy) winni przesłać swoim pracownikom oraz m. in. osobom wykonującym na ich rzecz umowy o dzieło lub zlecenia imienne informacje o wysokości dochodu za 2013 r. (PIT-11), zawierające także informację o przychodzie, kosztach uzyskania przychodu, uwzględnionych przez płatnika, zaliczkach na podatek dochodowy pobranych przez płatnika oraz o wysokości składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne przekazanych przez płatnika z wynagrodzenia do organu rentowego. Do sporządzenia i przekazania do końca lutego podatnikowi informacji o wysokości przychodów zobowiązane są także podmioty nie będące płatnikami, a dokonujące np. wypłaty należności lub świadczeń zaliczonych do innych źródeł lub z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych (PIT-8C).

Więcej…


Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego w Olecku

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku
informuje, że w dniach:

 28.04.2014r.- 30.04.2014r.

wydłuża godziny pracy

sali obsługi podatnika

od godz. 7:15 do godz. 18:00

w celu umożliwienia podatnikom złożenia zeznań podatkowych o wysokości uzyskanych dochodów za 2013r.

 


<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 24